Białko – odżywki białkowe, aminokwasy, proteiny

Suplementacja w sporcie oraz okresach intensywnego wysiłku fizycznego pozwala łatwiej i skuteczniej pokryć zapotrzebowanie organizmu na konkretne składniki, co nie zawsze jest możliwe wyłącznie dzięki samej diecie. W sklepie alenergy.eu znajdziesz bardzo szeroki wybór specjalnych preparatów żywnościowych, takich jak batony proteinowe, dzięki którym możesz zwiększyć podaż białka i szybko zaspokoić głód, batony energetyczne i probiotyczne czy poręczne żele energetyczne, będące przydatnym zastrzykiem energii. Jednym z najczęstszych dodatków do diety osób uprawiających różne dyscypliny sportowe są odżywki dostarczające białko. Dlaczego? Jak wybrać odżywkę białkową dostosowaną do własnych potrzeb? 

Po co stosuje się odżywki białkowe?

Odpowiednia ilość białka ma kluczowe znaczenie dla optymalnej diety osób aktywnych fizycznie. Trenujący, których zapotrzebowanie kaloryczne jest zwiększone, muszą w związku z tym podnieść podaż białka dostarczanego razem z codziennym posiłkami. Niestety, w przypadku dużego zapotrzebowania na proteiny, mogą wystąpić problemy z zaplanowaniem zbilansowanego jadłospisu. Rozwiązaniem mogą być wówczas suplementy zawierające białko, czyli dobra odżywka białkowa. Proteiny (białko) dostarczają organizmowi człowieka aminokwasów, dzięki którym możliwe jest ochronienie tkanki mięśniowej przed rozpadem, który może mieć miejsce na etapie redukcji wagi, w deficycie kalorycznym. Produkty z proteinami w proszku są w stanie również pozytywnie oddziaływać na proces regeneracji organizmu. Odżywka dostarczająca białko sprawdzi się w przypadku osób uprawiających sporty siłowe oraz dyscypliny wytrzymałościowe. Poza tym, suplementy białka są często przyjmowane w procesie budowy masy mięśniowej. Proteiny są najważniejszym budulcem mięśniowym, dlatego odpowiednio dobrane odżywki białkowe mogą mieć pozytywny wpływ na efektywność Twoich treningów. Odżywki zwiększające podaż białka mogą bazować na proteinach pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Najczęściej źródłem protein w suplementach białkowych jest białko jaj, kazeina lub białko serwatkowe. Wybierając najlepszą odżywkę białkową, warto więc zwrócić uwagę na jej skład. 

 

Jak wybierać proteiny dla sportowców?

Białko, jako suplement to produkt na tyle powszechnie stosowany przez osoby aktywne fizycznie, że wybór tego rodzaju preparatów jest bardzo szeroki, co pozwala klientom zdecydować się na najlepsze proteiny w formie odżywki, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Wybierając rodzaje odżywek białkowych warto natomiast zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Jakość: Kupując odżywkę wysokobiałkową należy kierować się przede wszystkim jakością produktu. Zawsze bardzo dokładnie sprawdzaj skład odżywki białkowej. Przeanalizuj ilość białka w 100 gramach preparatu, zawartość tłuszczu, węglowodanów i dodatkowych składników, którymi często wspomagane są odżywki proteinowe, stosowane jako suplement diety. Najlepsza odżywka białkowa powinna być lekkostrawna i gwarantować dobrą wchłanialność. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku również źródło białka.

Pora suplementacji: Dobre odżywki białkowe muszą być dostosowane do sposobu, w jaki zamierzasz je suplementować. W zależności od pory dnia, w której planujesz przyjmowanie preparatu, musisz zdecydować się na inne źródła białka.

Cena: Najtańsze odżywki białkowe nadal mogą mieć bardzo dobry skład. Zwracaj przede wszystkim uwagę na stosunek ceny do gramatury opakowania oraz jakości produktu.

Wybierając skład odżywki zawierającej proteiny, nie zapominaj o tym, że suplement oraz sposób jego przyjmowania musisz dopasować do rodzaju wykonywanych treningów oraz celów, jakie chcesz osiągnąć. Zwróć również uwagę na to, czy zależy Ci, żeby odżywka białkowa była bez cukru lub ewentualnie, jakie substancje słodzące preferujesz.

 

Jak stosować białko w proszku?

Stosowanie białka w proszku jest dość proste – zazwyczaj wystarczy, że odpowiednią ilość preparatu dokładnie wymieszasz z wodą lub chudym mlekiem. W tym celu przyda Ci się specjalny shaker. Kupując naturalne odżywki białkowe dla sportowców sprawdź, czy są wystarczająco łatwo rozpuszczalne. Dawkowanie odżywki zawierającej białko i sposób suplementacji to kwestia indywidualna, uzależniona między innymi od tego, jaki produkt stosujesz. Sklep oferujący odżywki białkowe zazwyczaj proponuje kilka rodzajów preparatów. W związku z tym, możesz zdecydować się na bezsmakową odżywkę białkową lub, jeżeli takie są Twoje preferencje, odżywkę białkową smakową – wybór zależy przede wszystkim od tego, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najwygodniejsze. Białko ALE Whey nie tylko świetnie smakuje, ale również wpływa pozytywnie na regenerację, wzrost masy mięśniowej oraz redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Alenergy.eu – internetowy sklep z preparatami białkowymi.

Alenergy.eu to internetowy sklep z białkiem, oferujący wysokiej jakości preparaty żywnościowe marki ALE (Active Life Energy). W naszym asortymencie znajdziesz odżywki węglowodanowo-białkowe (gainery) i białko serwatkowe WHEY oraz takie suplementy, jak glutamina oraz produkty łączące w swoim składzie glutaminę oraz aminokwasy rozgałęzione. Oferujemy możliwie jak najlepsze odżywki białkowe, dbając o starannie zaplanowany skład oraz standardy produkcji. Nasze suplementy zapewniają farmaceutyczną jakość. Najlepsze suplementy zawierające aminokwasy to dla sportowców chleb powszedni. W naszym sklepie internetowym kupisz preparaty dostarczające aminokwasów białkowych i dostosujesz wybraną suplementację do własnych potrzeb oraz założonych celów treningowych. W sklepie alenergy.eu znajdziesz aminokwasy w proszku w postaci preparatu ALE Glutamine, zawierającego L-glutaminę (czyli aminokwas egzogenny) wzbogaconą witaminą C i cynkiem. ALE Glutamine wspiera proces budowy masy mięśniowej, łagodzi ewentualne stany zapalne, redukuje katabolizm potreningowy oraz skutecznie mobilizuje procesy anaboliczne. Możesz zdecydować się również na preparat łączący w sobie glutaminę oraz BCAA – ALE BCAA Glutamine+. Suplement jest dostępny w kilku wersjach smakowych, co pozwoli Ci wybrać tę najlepiej wpisującą się w Twoje indywidualne preferencje. ALE BCAA Glutamine+ przyspiesza regenerację oraz poprawia osiągane wyniki. Poza tym, ma również pozytywny wpływ na pracę jelit oraz zmniejsza rozpad włókien mięśniowych. 

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.