Czy bieganie w miejscu coś daje?

Często w nawale codziennych obowiązków brakuje nam czasu, aby wybrać się do klubu fitness czy siłowni i pozostaje nam wykonanie szybkiego treningu w domu. Napiszę tak – lepiej zrobić cokolwiek niż leżeć na kanapie przed TV. Z tego artykułu dowiecie się, czy bieganie w miejscu ma sens i jak się do tego zabrać.

Czy bieganie w miejscu ma sens?
Tak jak wspomniałam każda aktywność fizyczna ma sens, robimy coś dla swojego ciała i nawet 15 minut dziennie jest dla nas zbawienne. Zawsze jednak pojawi się jakieś ALE i warto dokładnie zapoznać się z tym artykułem oraz tym, jakie konsekwencje może ono przynieść, jeżeli nie zastosujemy się do pewnych zasad.

Bieganie w miejscu podnosi nasze tętno, a co za tym idzie nasze serducho zaczyna mocniej pompować krew i dotlenia nasz organizm. Bieganie w domu to dobra aktywność dla młodych mam, które często nie mają możliwości zostawienia swojej pociechy samej, a tym samym może efektywnie wykorzystać kwadrans w trakcie którego dziecko odpoczywa na zadbanie o swoją sylwetkę i spalenie odrobiny kalorii Zdecydowanie lepiej (i zdrowiej!) biegać w domu na bieżni, ale wymaga to dość dużego nakładu finansowego. Bieganie bez bieżni też jest możliwe, ale trzeba uważać, aby nie przekraczać 15 minut dziennie! Aktywność ta przez nienaturalną pozycję ciała mocno obciąża nasze stawy, ścięgna i układ kostny. Lepszym sposobem na trening domowy jest cardio, tabata, skakanie na skakance oraz wiele innych aktywności.

Czy bieganie w miejscu odchudza
Bieganie w miejscu jak każda inna aktywność spala kalorie, aczkolwiek w dużo mniejszym stopniu od biegania na zewnątrz czy na bieżni. Bieganie w miejscu pozwala nam spalić ok 45 kcal przez 5 minut, co nie jest imponującym wynikiem i istnieje dużo aktywności, które szybciej pozwolą nam zredukować masę ciała i są zdecydowanie większym sprzymierzeńcem dla osób, które się odchudzają. Tyle samo kalorii możemy spalić tańcząc lub wykonując inne aktywności (cardio, tabata), a samo skakanie na skakance przez 5 minut pozwala nam już spalić aż 68 kcal! Z uwagi na to, że trucht w miejscu mocno obciąża nasz organizm i z tego, że nie powinniśmy przekraczać 15 minut dziennie to warto się zastanowić nad inną formą aktywności. Tak krótki czas aktywności nie pozwala nam na skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Jak biegać w miejscu?
Bieganie w miejscu może posłużyć nam jako rozgrzewka przed wykonaniem innych ćwiczeń i w takiej formie jest jak najbardziej dopuszczalne, np. trening na macie, z gumami itp. poprzedzony 10 minutowym truchtem w miejscu posłuży nam jako rozgrzewka przed ćwiczeniami i pozwoli rozgrzać nasze mięśnie przed kolejnymi aktywnościami. Trucht w miejscu podniesie nasze tętno i przygotuje organizm do treningu. Pamiętaj o tym, aby nie przekraczać 15 minut, ponieważ przez nienaturalną pozycję ciała mocno obciążasz stawy! Bieg w miejscu w małym stopniu przypomina bieganie na świeżym powietrzu, czy na bieżni. Przez nienaturalną pozycję obciążone są nasze kolana oraz kręgosłup, głównie te dwie części ciała doznają dużych obciążeń w trakcie tej aktywności. Praca naszych rąk i nóg jest nienaturalna. Konsekwencją może być również ból karku i


Bieganie w miejscu w domu
Bieganie w domu to fajna alternatywa dla osób, które są zapracowane i nie mają czasu na odwiedzenie klubu fitness czy siłowni oraz dla młodych mam, które ze względu na obowiązki nie mogą wykonać treningu na zewnątrz. Uważam jednak, że bieg w miejscu to ostateczność i istnieje wiele innych i lepszych form aktywności, które można wykonać w domu. W dzisiejszych czasach wystarczy wpisać trening w domu w np. w Youtube i mamy masę darmowych, ciekawych inspiracji oraz programów ćwiczeń modelujących wszystkie części ciała.

Bieganie w miejscu efekty
Bieganie w domu nie daje dużych efektów i nie pozwala na spalenie dużej ilości kalorii. Tak jak wspomniałam wcześniej 5 minut biegu w miejscu pozwala nam spalić 45 kcal, ale przez krótki czas trwania treningu(który jest wskazany ze względu na duże obciążenia) nie jest tak samo skuteczne jak bieganie na świeżym powietrzu, czy na bieżni. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wykonanie joggingu (bardzo wolnego biegu o niskiej intensywności) tylko to już wymaga wyjścia z domu.

Podsumowując – najlepiej wykorzystać bieg w miejscu jako rozgrzewka przed innym treningiem tak, aby cała nasza aktywność wynosiła ok 1 godziny. W takim czasie możemy już spalić więcej kalorii i łatwiej zredukować naszą masę ciała. A kluczem do sukcesu jest regularność! Zaplanuj sobie i wpisz w kalendarz konkretne dni, z planem zdecydowanie łatwiej nam osiągnąć cel.

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.