Dieta przed Runmageddonem

Istnieje wiele mitów na temat wpływu odżywiania na wyniki treningowe. Sprawa staje się szczególnie istotna, gdy zamierzasz wziąć udział w ekstremalnym wyścigu i zależy Ci na dobrym wyniku. Chcesz osiągnąć szczyt swojej formy i uniknąć spadku energii. Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta przed Runmageddonem? Co jeść, a czego unikać? Poznaj najważniejsze wskazówki na ten temat.

Runmageddon - co jeść przed?

Dieta przed zawodami takimi jak Runmageddon powinna być indywidualnie dobierana do każdego uczestnika. Należy wziąć pod uwagę przyzwyczajenia, styl życia i ewentualne nietolerancje pokarmowe. Wielu sportowców biorących udział w Runmageddonie rezygnuje z glutenu i laktozy, ponieważ dzięki temu czują się bardziej komfortowo w dniu wyścigu. Jednak nie znaczy to, że każdy uczestnik zawodów musi postępować dokładnie tak samo. 

Z pewnością na kilka dni przed startem nie warto włączać do menu nowych produktów, nawet jeśli sprawdzają się w przypadku innych biegaczy. To nie czas na eksperymenty. Lepiej postawić na sprawdzone dania, po których czujemy się dobrze, a nasz poziom energii wzrasta. Unikaj słodyczy i fast foodów, które powodują jedynie chwilowy przypływ energii. Wybierz produkty o wysokiej zawartości wartościowych składników odżywczych i zwiększ ilość węglowodanów w menu.

Co zjeść przed Runmageddonem, a czego unikać?

Jakie produkty powinny znaleźć się w diecie biegacza biorącego udział w Runmageddonie?

 • Kasza jaglana,
 • kasza gryczana,
 • płatki owsiane,
 • ryż brązowy,
 • buraki,
 • ziemniaki,
 • komosa ryżowa,
 • suszone owoce,
 • banany,
 • olej kokosowy,
 • mleko kokosowe.

Dieta przed Runmageddonem - unikaj produktów, takich jak:

 • fast foody - obniżają poziom energii i przyczyniają się do pogorszenia wyników treningowych,

 • tłuszcze trans - zrezygnuj z margaryny, słodyczy, wyrobów piekarniczych i cukierniczych, ponieważ są one uznawane za najbardziej szkodliwy rodzaj tłuszczów,
 • cukier rafinowany - jest pozbawiony składników odżywczych,
 • nabiał - przyczynia się do powstawania procesów chorobotwórczych i zawiera laktozę, której wiele osób nie toleruje,
 • warzywa strączkowe - mogą powodować problemy trawienne i wzdęcia,
 • nadmierna ilość błonnika pokarmowego - surowe jabłka, otręby. Dieta o niskiej zawartości błonnika przed startem w Runmageddonie pomaga
  zmniejszyć ilość treści pokarmowej w jelitach. To da Ci uczucie lekkości i pomoże zredukować
  wagę ciała. Nie będziesz musiał zaraz po starcie myśleć o szukaniu najbliższej toalety.

Poza doborem odpowiednich produktów warto pamiętać też o właściwych porach posiłków. Nie zapomnij, że jedzenie wieczorem i podjadanie w późnych godzinach nocnych zakłóca gospodarkę żywieniową organizmu. Umiar to podstawa!Runmageddon - co jeść w czasie przedstartowym?

Tuż przed startem zrezygnuj z ciężkostrawnych, wysokoprzetworzonych produktów. Zadbaj o to, by w diecie znalazła się żywność lekkostrawna. Bieganie w Runmageddonie wymaga sprytu, siły i wytrzymałości psychicznej. Dieta ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie i nie jest mniej ważna od treningów. By utrzymać wysoki poziom koncentracji i wydolności w trakcie Runmageddonu, bardzo ważne jest dostarczenie organizmowi węglowodanów.Co zjeść przed Runmageddonem - odżywianie w dniu startu

W dniu startu wybierz lekkostrawne, energetyczne śniadanie. Nie eksperymentuj, postaw na produkty, które na co dzień znajdują się w Twojej diecie. Może to być posiłek w formie koktajlu. Jeśli planujesz udział w biegu długodystansowym, weź ze sobą żele energetyczne, by uniknąć osłabienia podczas zawodów. Nie pozwól, by dopadło Cię uczucie głodu. Zjedz, zanim poczujesz łaknienie. Nie zapomnij o systematycznym nawadnianiu organizmu. W dniu startu dodaj do wody odrobinę soli himalajskiej, co ułatwi jej wchłonięcie i sprawi, że nie będzie zatrzymywała się w żołądku.

A co zjeść po wyścigu? Do 2 godzin po Runmageddonie dostarcz organizmowi wysokiej jakości węglowodany złożone - około 50 g, by odbudować zapasy glikogenu, mieć energię na pracę organizmu i znacznie przyśpieszyć regenerację.

Jeśli przygotowujesz się do Runmageddonu, pomiętaj, że jak w przypadku zawodów triathlonowych ważna jest dieta triathlonisty, tak też przed tym ekstremalnym wyścigiem kluczowe znaczenie ma Twój sposób odżywiania. Skorzystaj z powyższych wskazówek, które uświadomią Ci, co pić i jeść po bieganiu. Dowiedz się, jak się ubrać na Runmageddon i dlaczego warto wziąć ze sobą żele energetyczne. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu z pewnością osiągniesz swój cel.Dieta przed Runmageddonem - co warto jeść podczas wyścigu?

Przygotowujesz się do startu w Runmageddonie? Pamiętaj, że to, czy uda Ci się ukończyć bieg zależy przede wszystkim od tego, czy Twoje mięśnie będą miały wystarczającą ilość energii, by pracować na najwyższych
obrotach. Nie zaniedbuj diety przed wyścigiem i zadbaj o przekąski, które podniosą poziom Twojej energii w czasie biegu. W takiej sytuacji pomocne będą zdrowe energetyczne batony, suszone owoce czy gorzka czekolada. Jeśli wolisz słone przekąski, weź ze sobą kabanosy, pieczywo z wegetariańskim pasztetem, orzechy lub suszoną wołowinę. Runmageddon to wyścig, którego organizatorzy zadbali o obecność punktów odżywczych na trasie. Nie rezygnuj z podawanych tam przekąsek. Twoja opłata startowa uwzględnia serwowane tam jedzenie i to dzięki niemu nie zabraknie Ci sił do ukończenia biegu.

Jedzenie to Twoje paliwo przed Runmageddonem. Jest równie ważne co trening i współpraca z innymi uczestnikami wyścigu. Starannie zaplanuj swoje posiłki, by uniknąć spadku energii podczas zawodów. Skorzystaj z powyższych wskazówek i ciesz się dobrymi wynikami na Runmageddonie.

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.