Jak oddychać podczas pływania?

Czy chciałbyś poprawić swoje umiejętności pływackie, ale problemem jest dla Ciebie nauka prawidłowego oddychania? Nie wiesz, kiedy nabrać powietrza i w jaki sposób je wypuszczać, by nie tracić niepotrzebnie energii i dłużej utrzymywać się pod wodą? Wyjaśniamy, jak oddychać podczas pływania. Poznaj wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Czy chciałbyś poprawić swoje umiejętności pływackie, ale problemem jest dla Ciebie nauka prawidłowego oddychania? Nie wiesz, kiedy nabrać powietrza i w jaki sposób je wypuszczać, by nie tracić niepotrzebnie energii i dłużej utrzymywać się pod wodą? W tym artykule wyjaśniamy, jak oddychać podczas pływania. Poznaj wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Oddychanie podczas pływania – jak się tego nauczyć?
Czy zastanawiasz się, jak oddychać podczas pływania? To często spotykany problem wśród amatorów wodnych aktywności. Na szczęście istnieją przydatne zasady, które Ci w tym pomogą.

  • Wykonuj wdech dopiero wtedy, gdy wypuścisz już całe powietrze z płuc.
  • Bardzo ważne jest tempo wykonywania wdechu i wydechu. Podczas pływania oddech trwa około jednej sekundy, dlatego warto wykonać go ustami.
  • Tymczasem wypuszczanie powietrza najlepiej wykonywać przez nos, ponieważ to mniejsze otwory i łatwiej Ci będzie wykonać tę czynność wolniej. Oczywiście to kwestia indywidualna i powinieneś dostosować tę zasadę do siebie i swoich preferencji.
  • Ćwicz nabieranie powietrza ustami na powierzchni i wydychanie nosem w wodzie. Opanuj tę umiejętność jeszcze przed pływaniem. Wykonaj równomierny wydech do wody, następnie zrób nasilony wydech z wydaniem głosu.

Na początku możesz złapać dłońmi krawędź basenu i skupić się tylko na wypuszczaniu i nabieraniu powietrza. Tak często wyglądają początkowe lekcje pływania dla osób niedoświadczonych. Z czasem, gdy poczują się pewnie, zaczynają trenować odpowiednie ruchy i łączyć je z prawidłowym oddychaniem podczas pływania.

Pływanie kraulem – oddychanie
Jak oddychać podczas pływania kraulem? Ten styl wymaga opanowania sekwencji oddechowej, która polega na nabraniu szybkiego wdechu i powolnym wypuszczaniu powietrza. Oddychaj zarówno przez nos, jak i usta. Pamiętaj, że szybki wdech wykonuje się po wypuszczeniu całego powietrza z płuc. Gdy głowa wraca do wody, skieruj wzrok na dno basenu. Przez cały cykl ramion wykonujesz powolny wydech.

Pływanie żabką – oddychanie
Jak oddychać podczas pływania żabką? Podnieś głowę do góry z odpowiednim ruchem mięśni i wtedy wykonaj wdech. Następnie pod wodą wypuść powietrze.

Jak nauczyć się oddychać podczas pływania?
Oddychanie w wodzie to bardzo ważna umiejętność każdego pływaka. Jest ona nie mniej istotna niż nauka odpowiednich wzorców ruchowych, które wpływają na prędkość poruszania się w basenie. Nie możesz dopuścić do wstrzymywania oddechu, ponieważ to spowoduje ból głowy, a nawet może doprowadzić do utraty przytomności. Zadbaj o prawidłową technikę oddychania.

Możesz ćwiczyć wdechy i wydechy jeszcze zanim pojawisz się na basenie. Wykorzystaj w tym celu miskę z wodą lub wykonaj ćwiczenia w wannie podczas kąpieli. Z czasem będziesz swobodnie kontrolował oddechy i skupisz się na wykonywanych ruchach.

W naszych artykułach wyjaśniamy, jak trenować pływanie, by szybko przepłynąć cały basen. Przeczytaj inne teksty, a dowiesz się, jak pływać pod wodą i jak wygląda prawidłowy trening mięśni dla pływaków. Gdy czujesz, że brakuje Ci energii, weź ze sobą żele energetyczne. Prawidłowe oddychanie podczas pływania to umiejętność, którą możesz szybko opanować. Skorzystaj z powyższych wskazówek i czuj się w basenie jak ryba w wodzie.

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.