Jak się przygotować do Runmageddonu

 Czy masz już dość zwykłych ulicznych biegów, w których trasa jest prosta, nudna i przewidywalna? Lubisz wyzwania? Marzy Ci się odrobina adrenaliny i szukasz nowych wrażeń? Zaplanuj udział w Runmageddonie. Spędzisz aktywnie czas i zasmakujesz ekstremalnych warunków. Jak się przygotować do Runmageddonu - co należy wiedzieć, co należy zabrać ze sobą?

Kto wymyślił Runmageddon?

Runmageddon to wymagający wyścig, podczas którego uczestnicy muszą pokonywać trudne przeszkody, a także ze sobą współpracować, by dotrzeć do mety. Założycielem wydarzenia jest Jarosław Bieniecki, który w 2013 roku zorganizował pierwszy wyścig. Twórca wielokrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Polski w biegach długodystansowych, a nawet był dyrektorem Maratonu Warszawskiego. Zawody szybko zyskały na popularności i obecnie odbywają się w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Biorą w nich udział zawodowcy i początkujący.

 

Runmageddon - ile trwa, jaki dystans trzeba pokonać?

Zawody dzielą się na różne rodzaje. Jedne są organizowane z myślą o doświadczonych sportowcach, inne mają na celu głównie zapewnienie ekscytujących przeżyć dla amatorów. Na jaki dystans należy się przygotować? Runmageddon Intro polega na pokonaniu 3 km i 15 przeszkód, Runmageddon Rekrut to 6 km i 30 przeszkód, a Runmageddon Classic - 12 km i 50 przeszkód.

 

Runmageddon - kiedy się odbywa?

Runmageddon to impreza, która odbywa się na świeżym powietrzu. Uczestnicy mają za zadanie ukończyć bieg w niesprzyjających warunkach. Ze względu na charakter wydarzenia wyścigi organizowane są w ciepłych miesiącach - najczęściej od kwietnia do października.

 

Runmageddon - jak się przygotować?

Jak przygotować się na Runmageddon? Warto zadać sobie takie pytanie na kilka tygodni lub miesięcy przed startem. Na trasie biegu napotkasz mnóstwo przeszkód, które zwiększą ekstremalność tego wydarzenia. Aby dotrzeć do mety, będziesz potrzebował pomocy innych uczestników. Warto więc ćwiczyć formę sportową, ale też komunikację i umiejętność współpracy.

Jak przebiec Runmageddon? Podczas przygotowań skup się na poprawie swojej wytrzymałości. Trening powinien polegać na systematycznym bieganiu w trudnych warunkach. Oczywiście kluczowe znaczenie ma też siła, dlatego nie zaniedbuj ćwiczeń siłowych. Warto pracować też nad równowagą oraz trenować czołganie, wyginanie, przeskakiwanie - Twoja zwinność na zawodach będzie miała znaczny wpływ na wyniki.

 

Pierwszy Runmageddon - jak zacząć?

Przed Tobą pierwszy Runmageddon? Uważnie przeczytaj cały regulamin wyścigu, przestrzegaj zasad i nie omijaj przeszkód. Postanów sobie, że dasz z siebie wszystko. Sumiennie trenuj przed zawodami i zadbaj o kondycję biegową, sprawność, zwinność oraz trening siłowy. Podczas zawodów nie myśl tylko o sobie. Z pewnością Ty sam będziesz potrzebował pomocy innych uczestników, dlatego mimo rywalizacji podchodź do pozostałych zawodników z empatią i podawaj im pomocną dłoń.

 

Ile kosztuje Runmageddon?

Jak zapisać się na Runmageddon? Bilety najłatwiej zakupić poprzez stronę internetową organizatora. Możesz zapłacić za wejście także w biurze zawodów, jednak najprawdopodobniej będzie to się wiązało z dodatkową opłatą.

Ile kosztuje udział w Runmageddon? Opłata za udział w biegu SAHARA wynosi 9 900 zł. Jednak organizator oferuje system zniżek, co pozwala na zmniejszenie wydatku nawet o 2 500 zł. Oczywiście w naszym kraju organizowane są też zawody dla amatorów, gdzie opłaty są o wiele niższe.

 

Strój na Runmageddon - jakie ubranie na Runmageddon będzie najlepsze?

Planujesz swój pierwszy Runmageddon? Strój, który założysz w danym dniu, ma duże znaczenie. Ubranie powinno być wygodne i dobrze dopasowane do ciała. Dobierz materiał, który oddycha i przede wszystkim odprowadza wilgoć. Pamiętaj, że w ruchu będzie Ci cieplej niż podczas startu. Ubierz się tak, by nadmiernie się nie spocić. Warto wybrać legginsy lub inne przylegające spodnie, aby nogawki nie zahaczały o druty czy krzaki. Kluczowe znaczenie ma też obuwie. Dobrym wyborem będą nieprzemakalne buty z bieżnikiem. Aby uniknąć otarć i siniaków weź ze sobą rękawiczki oraz ochraniacze na łokcie i kolana.

 

Co wziąć na Runmageddon?

Jak się przygotować na Runmageddon? Co zabrać na Runmageddon, by czuć się pewnie? Pamiętaj, że w tak wyczerpujących zawodach nie może zabraknąć Ci energii. Weź ze sobą produkty, które umożliwią przygotowanie dobrego, pobudzającego śniadania. Przykładowo może to być makaron z sosem. Zrezygnuj ze słodyczy, które podnoszą poziom energii jedynie na chwilę. Co zabrać ze sobą na Runmageddon? Poza wygodnym strojem pamiętaj o komfortowej bieliźnie. Ona też powinna dobrze odprowadzać wilgoć.

 

Runmageddon - jak trenować?

Podczas treningu przed Runmageddonem koniecznie poćwicz pokonywanie przeszkód takich jak bieg w błocie, miotacz ognia czy zasłona dymna. Możesz zapisać się na zajęcia przygotowawcze w klubie fitness. Ustal, czy nie masz lęku wysokości i staraj się nad nim zapanować. Poćwicz przenoszenie przedmiotów - worków piasku lub starych opon. Zadbaj o odpowiednią technikę, to ona pomoże Ci pokonać najtrudniejsze przeszkody. 

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że tak wielu sportowców po latach treningów wciąż znajduje w sobie motywację do dalszego ćwiczenia? Okazuje się, że bodźcem do działania jest dla nich systematyczny udział w zawodach. Mając przed sobą cel łatwiej się zmobilizować, a nic nie dorówna satysfakcji, jaką odczuwamy po zrelizowaniu obranego zamysłu. Chcesz być jednym z tych zdeterminowanych zawodników? Zaplanuj swój start w Runmageddonie lub triathlonie. Od czego zacząć przygotowania? W pierwszej kolejności musisz dowiedzieć się, co to jest triathlon i jakie to dyscypliny, jak się ubrać na Runmageddon, czym jest ultramaraton - jak się przygotować do tego biegu, co to jest maraton i jakie ma dyscypliny oraz jak ważne jest nawadnianie organizmu.

 

Czy już planujesz swój pierwszy udział w Runmageddonie? Pamiętaj, że poza dobrym przygotowaniem, ubiorem i wyposażeniem najważniejsza jest Twoja odwaga. Czy jesteś gotowy do przeżycia swojej największej przygody?

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.