Jaki zegarek na ultramaraton wybrać?

Smartwatche coraz częściej zastępują klasyczne zegarki. Idealnie sprawdzają się podczas mierzenia wyników i postępów treningowych.

Jeśli lubisz podczas biegania kontrolować swój czas, tętno i prędkość, koniecznie weź ze sobą na zawody smartwatch lub opaskę typu smartband. Jedną z kluczowych zalet urządzenia powinna być wytrzymała bateria, która pozwoli korzystać ze sprzętu przez wiele godzin. W przeciwieństwie do biegów krótkodystansowych ultramaraton trwa przez kilkanaście godzin, dlatego tego typu sprzęt musi być solidny. Jakie jeszcze najważniejsze cechy powinien mieć zegarek na ultramataron?

 

Zegarek ultramaraton - najważniejsze cechy:

Zegarek do biegów ultra musi być wytrzymały, pewny i niezniszczalny. Bieg na 100 km to nie lada wyczyn. Problemy ze sprzętem mogą utrudnić wyścig i zniechęcić uczestnika do rywalizacji. Na jakie cechy smartwatcha warto zwrócić uwagę poza wytrzymałą baterią? Oto najważniejsze parametry.

 

Wodoodporność

Bieg trwający 17 lub więcej godzin to czas, gdy powinniśmy być gotowi na wszystko. Nic dziwnego, że podczas zawodów leje się pot. Dodatkowo trzeba przyznać, że pogoda lubi nas zaskakiwać. Musisz być przygotowany na nagłe zmiany atmosferyczne. Przystosuj do tego również swój sprzęt. Smartwatch do biegów ultramaratońskich powinien być w pełni wodoodporny. Zwróć uwagę także na funkcję ostrzegania przed deszczem. Będziesz mógł się przygotować, zanim spadną na Ciebie pierwsze krople z nieba.

Wgranie śladu GPS

Czy jesteś miłośnikiem długich, samotnych treningów w nieznanym terenie lub startujesz w niszowych zawodach? Wybierz zegarek z wgranym śladem GPS, dzięki czemu nie zgubisz drogi i z łatwością wrócić do miejsca docelowego. Zyskasz możliwość załadowania na pamięć zegarka śladu planowanej trasy, co w trakcie biegu znacząco ułatwi Twoją nawigację i sprawi, że nie będziesz musiał wyjmować mapy na każdym rozwidleniu dróg. W ten sposób ułatwisz sobie pokonanie wymagającego dystansu i poprawisz komfort biegu.

Prosta obsługa

Kto z nas chciałby uczyć się skomplikowanych funkcji tuż przed startem? Wybierz sprzęt, który dobrze znasz lub taki, jaki polecają Twoi rywale. Unikaj zagmatwanych właściwości, z których nie będziesz korzystał. Wybierz smartwatch, który ma łatwe do przyciskania klawisze. Lepiej postawić na dużą tarczę, czy mały ekran smartbanda? To zależy od Twoich preferencji, jednak prostota jest kluczem do sukcesu i sposobem na uniknięcie niepotrzebnej frustracji.

Czas działania na danych trybach

Zastanów się, czy potrzebujesz zegarka, który z włączonym odbiornikiem GPS działa 20 czy 30 godzin. Osoby początkujące mogą wybrać zwykły smartwatch sportowy działający do kilkunastu godzin. Jeśli jednak Twoja przygoda z ultramaratonami będzie trwała znacznie dłużej, pomyśl o sprzęcie z mocniejszym akumulatorem. Ciekawą opcją jest możliwość włączenia trybu oszczędzania baterii. Gdy dostrzeżesz, że smartwatch zaczyna się rozładowywać, ustawisz dane tak, by urządzenie działało dłużej.


 

Zegarek na ultramaraton - jaki smartwatch dla początkujących wybrać?

Zegarek dla biegacza powinien być niezawodny. Musi spełniać swoje zadanie, a zatem wspierać zawodnika podczas intensywnego wysiłku bez niepotrzebnego rozpraszania uwagi. Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu modeli mniej lub bardziej zaawansowanych. Jako osoba początkująca powinieneś w pierwszej kolejności starannie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania względem smartwatcha. Unikaj funkcji, z których nie będziesz korzystał. Wybierz proste udogodnienia, które pomogą Ci wytyczać i monitorować trasy biegowe oraz śledzić ilość spalanych kalorii, czas i tętno podczas wysiłku. 

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.