Które mięśnie pracują podczas biegania?

Zaczynasz biegać i chcesz wiedzieć, jakie mięśnie pracują podczas biegania? Z tego artykułu dowiesz się, jak pracuje Twoje ciało podczas tego rodzaju aktywności fizycznej.

Czy bieganie buduje mięśnie?

Początkujący biegacze często koncentrują się na czasie treningu oraz dystansie, jaki udało im się pokonać. Tymczasem okazuje się, że taka aktywność niesie o wiele więcej korzyści dla naszego zdrowia i wpływa na mnóstwo partii ciała. Czy można biegać podczas budowania masy mięśniowej? Na jakie mięśnie działa bieganie? Trzeba przyznać, że powstało wiele mitów na ten temat.
Co prawda, treningi biegowe pochłaniają znaczne zasoby energii i przyczyniają się do spalania wielu kalorii. Osoby pracujące nad swoją muskulaturą starają się utrzymać dodatni bilans kaloryczny, dlatego pozornie mogłoby się wydawać, że bieganie nie jest dla nich wskazane. Jednak okazuje się, że wzmacniamy mięśnie podczas biegania. Oczywiście kluczowa jest także dieta. Rozwojowi muskulatury mogą szkodzić maratony, czyli bieganie długodystansowe, a krótki trening biegowy przyniesie same korzyści.

Bieganie - jakie mięśnie pracują przy bieganiu?

Jakie mięśnie pracują przy bieganiu? Oto niektóre z nich:

 • mięśnie brzucha,
 • mięśnie pośladkowe,
 • czterogłowe ud,
 • zginacze bioder,
 • ścięgna podkolanowe,
 • mięśnie łydek,
 • mięśnie rąk.


Możesz biegać, nawet jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z aktywnością fizyczną. ? Przede wszystkim dowiedz się, i jakie jest Nie przemęczaj się. Rób tyle, ile możesz. Stopniowo wydłużaj dystans i zwiększaj tempo. Nie bij rekordów od razu, a odłóż na później. Szybko zobaczysz efekty swoich wysiłków.

Bieganie a mięśnie brzucha
Jakie mięśnie angażuje bieganie? Czy podczas biegania pracują mięśnie brzucha? Oczywiście, że tak! Przy prawidłowej technice zaangażujesz mięśnie brzucha. Możesz w ten sposób pracować nad mięśniami skośnymi oraz prostymi. Wystarczy spojrzeć na maratończyków i zawodowych biegaczy, by przekonać się, że ten sport rzeźbi mięśnie brzucha i buduje kaloryfer. Ta partia ciała szybko się regeneruje, dzięki czemu ciało nie potrzebuje dużo czasu na odpoczynek pomiędzy treningami. Aby osiągnąć najlepsze efekty, możesz podczas biegania zrobić kilkuminutową przerwę na krótki trening brzucha.

Bieganie a mięśnie pośladków
Jakie mięśnie wzmacnia bieganie? Poza kaloryferem na brzuchu możesz też uzyskać kształtne pośladki. Podczas treningu pośladki utrzymują poziom miednicy i są stabilne.

Bieganie a mięśnie pośladków. Jak bieganie wpływa na mięśnie pośladkowe? Ten rodzaj aktywności działa wieloetapowo.

 • Spalisz niechciany nadmiar tłuszczu na pośladkach.
 • Usuniesz cellulit.
 • Zwiększysz gęstość skóry i poprawisz jędrność.
 • Pożegnasz opadające pośladki.
 • Wyrzeźbisz mięśnie pośladkowe, unikniesz konsekwencji siedzącego trybu życia i pożegnasz ból w stawach kolanowych.


Bieganie a mięśnie nóg

Jakie partie mięśni pracują podczas biegania poza wymienionymi wyżej? Wzmocnisz nie tylko pośladki i brzuch, ale mięśnie całych nóg. Jeśli marzysz o zgrabnych nogach, ta aktywność jest dla Ciebie! Bieganie intensywnie angażuje mięśnie łydek i ud.

Jakie mięśnie pracują podczas biegania na bieżni?
Podczas biegania na bieżni możesz zaangażować wiele partii mięśniowych - brzuch, ramiona, uda, pośladki i łydki. To świetny pomysł na rozgrzewkę przed ćwiczeniami lub oddzielny trening kardio. Regularne bieganie przynosi same korzyści: poprawisz wydolność, wytrzymałość i kondycję, wzmocnisz układ krwionośny i serce, poprawisz jędrność swojego ciała i odsłonisz mięśnie. Nauczysz się zachowywać prawidłową postawę. Już wiesz, jak bieganie modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie. Czy potrzeba więcej argumentów? Do biegu, start!

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.