Nauka pływania - co warto wiedzieć?

Czy chciałbyś poprawić swoją kondycję, schudnąć, wzmocnić mięśnie i zbudować wytrzymałość, ale nie jesteś fanem wizyt na siłowni? Być może zainteresuje Cię nauka pływania - co warto wiedzieć o takiej wodnej aktywności? Ile trwa nauka pływania u dzieci, a ile u dorosłych? Na jakie koszty się przygotować? Podpowiadamy.

Ile trwa nauka pływania?

Instruktorzy na basenie często słyszą pytanie: ile trwa nauka pływania u dorosłych, a ile u dzieci? Tymczasem okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten temat, ponieważ każdy uczy się we własnym tempie. Na długość nauki pływania wpływa bardzo wiele czynników takich jak znajomość środowiska wodnego oraz efektywne przystosowanie się do niego, nastawienie do nauki i motywacja, ruchomość stawów oraz kondycja fizyczna sportowca.Okazuje się, że wyżej wymienione aspekty mają większy wpływ na tempo nauki niż Twój wiek. Jeśli zależy Ci na tym, by jak najszybciej dostrzec efekty i pływać bez pomocy, zaplanuj co najmniej 2 lekcje pływania w ciągu tygodnia. Zbyt długie przerwy pomiędzy takimi treningami sprawią, że będziesz musiał zaczynać od początku. Poniżej przedstawiamy konkretne wskazówki, które wyjaśnią Ci, od czego zacząć.

Nauka pływania - od czego zacząć?

Czy patrzysz z podziwem na dzieci i dorosłych, którzy zwinnie poruszają się w basenie? Pamiętaj, że naukę możesz zacząć w każdym wieku. Najlepiej umówić się na lekcje z wykwalifikowanym trenerem, który zadba o Twoje bezpieczeństwo i skoryguje ewentualne błędy, które na początku są nieuniknione. Z czasem zaczniesz nabierać odpowiedniej techniki i dobrych nawyków, co pozwoli Ci pływać bez pomocy. A na jakie koszty powinieneś się przygotować?

Ile kosztuje nauka pływania?

Ile kosztuje nauka pływania dla dorosłych? Za indywidualną lekcję zazwyczaj musisz zapłacić od 50-100 zł. Cena zależy od wybranej placówki i miasta. Jeśli zależy Ci na oszczędności, możesz wybrać tańsze zajęcia grupowe i kupić miesięczny karnet, którego cena wynosi od 150-250 zł.Ile kosztuje nauka pływania dla dzieci?

A może chciałbyś zapisać swoje dziecko na lekcje pływania i zastanawiasz się, ile kosztuje nauka pływania na basenie? Okazuje się, że koszty są podobne, jak w przypadku osób dorosłych. Dzieci także mogą skorzystać z zajęć grupowych, które z pewnością zmotywują je do nauki i pomogą poznać rówieśników mających podobne pasje i zainteresowania. W niektórych miejscach dostępne są pakiety, które obejmują kilka lub kilkanaście lekcji w miesiącu. Zajęcia odbywają się w ustalonej wcześniej dogodnej porze.

Nauka pływania - jak zacząć


Czy interesuje Cię nauka pływania dla dzieci? Kiedy zacząć takie lekcje? Wcześniej wyjaśniliśmy, jak długo trwa nauka pływania. Powstaje jednak pytanie: jaki czas jest najlepszy na opanowanie takich umiejętności? Specjaliści przyznają, że maluchy w wieku około 4 lat są w idealnym wieku, by rozpocząć „prawdziwą” naukę pływania. Wciąż będą traktowały to, jak zabawę, ale po kilkunastu lekcjach z pewnością będą już w stanie samodzielnie przepłynąć około 25 m na plecach czy brzuchu. Jeżeli zaczynasz naukę jako dorosły, też możesz szybko ujrzeć pozytywne efekty, ale wiele zależy od Twojego nastawienia i motywacji.

Jak zacząć pływać – wskazówki:

Zacznij od oswajania się z wodą. Ćwicz utrzymywanie się na powierzchni.

Spróbuj zanurzać głowę na niewielkiej powierzchni głębokości, następnie stopniowo przesuwać się w głąb basenu.

Początkujący często ćwiczą pływanie z deską, która ułatwia im samodzielną naukę i sprawia, że czują się komfortowo.

Pierwszą techniką, którą najłatwiej opanować, jest pływanie na plecach, czyli pływanie grzbietem. Podczas takiej aktywności możesz swobodnie oddychać i kontrolować sytuację.
Jeśli interesuje Cię nauka pływania i chciałbyś wyszkolić się w tej wodnej aktywności, przede wszystkim zdobywaj wiedzę na temat takiego sportu. Z naszych artykułów dowiesz się, jak pływać żabką, jak pływać grzbietem, jak pływać kraulem, jak wygląda pływanie delfinem – nauka i technika. Wyjaśniamy też, dlaczego warto stosować żele energetyczne i kiedy to robić.

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.