Pływanie a odchudzanie

Czy zależy Ci na tym, by jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy? Masz dość siłowni, nie zamierzasz biegać i nie chcesz ćwiczyć w domu, dlatego myślisz o wychodzeniu na basen? Pływanie a odchudzanie – czy to dobra forma aktywności dla osób na redukcji? Odpowiadamy.

Czy pływanie odchudza?
Pływanie to popularna aktywność fizyczna, która niesie szereg korzyści dla naszego zdrowia. Możesz w ten sposób wspomóc swój układ oddechowy, podbudować odporność, a nawet poprawić wydolność płuc, wzmocnić wytrzymałość i wyrobić nawyk dbania o siebie. Powstaje jednak pytanie, czy pływanie odchudza?

Pływanie wymaga zaangażowania prawie wszystkich grup mięśniowych i pobudza całe ciało jednocześnie. Wykonywane w wodzie ruchy wymagają dużych nakładów energii i powodują przyśpieszenie przemiany materii oraz szybkie spalanie kalorii. Nic dziwnego, że dzięki takiej systematycznej aktywności tracimy kilogramy. Ile kalorii możesz spalić w basenie? Jaki styl pływacki warto wybrać podczas redukcji?

Pływanie a odchudzanie - ile kalorii spala pływanie kraulem?
Jaki styl pływania na odchudzanie sprawdzi się najlepiej? Każda aktywność sprawia, że spalamy kalorie i pobudzamy swój metabolizm. Jednak poszczególne style pływackie angażują różne grupy mięśniowe i w odmienny sposób pobudzają pracę ciała. Jeśli zależy Ci na spaleniu jak największej ilości kalorii, wybierz pływanie kraulem. Ile kalorii spala ten sport? Okazuje się, że w ciągu 30 minut możesz stracić nawet 350 kcal.

Pływanie z deską a odchudzanie
Jako osoba początkująca prawdopodobnie na początku nie będziesz czuł się na tyle pewnie, by pływać bez deski. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Korzystając z takiej pomocy, też spalasz kalorie i ułatwiasz sobie odchudzanie. To doskonały sposób na urozmaicenie treningu również dla zaawansowanych. Mała zmiana przeciwdziała monotonii i pobudza mięśnie, które wcześnie nie pracowały w takim stopniu jak teraz.

Pływanie żabką a odchudzanie – ile kalorii spala
Czy pływanie żabką odchudza? Tak! Podczas godzinnego treningu w wodzie spalasz od 500 do 800 kcal. Ponadto Twój organizm pracuje na zwiększonych obrotach w trakcie wysiłku i po jego zakończeniu, co poprawia przemianę materii.

Pływanie w płetwach a odchudzanie – czy warto?
Jeśli chcesz urozmaicić swój trening i lubisz testować nowe akcesoria pływackie, załóż płetwy, które przyśpieszą tempo pływania i zapewnią Ci świetną zabawę w wodzie. Co więcej, w ten sposób zwiększasz obciążenie i opór w wodzie, a to pozytywnie wpływa na odchudzanie.

Wielu początkujących pływaków zadaje sobie pytanie, czy pływanie odchudza uda i brzuch? Odpowiedź jest prosta. Nigdy nie chudniemy z jednej partii ciała, nie da się schudnąć miejscowo. Aby zapewnić sobie dobre efekty, kluczowe znaczenie ma deficyt kaloryczny i zdrowy styl życia poza treningiem. Pływając, możesz zrzucić brzuch i wysmuklić uda, ale nie zaniedbuj też swojej diety i unikaj siedzącego trybu życia.

Pamiętaj, że im szybciej pokonujesz kolejne długości basenu, tym serce wykonuje większą pracę, obciążając energetycznie ciało. Wtedy podczas zwiększonego wysiłku wzrasta też ilość spalanych kalorii, co skutkuje powodzeniem odchudzania. Daj sobie czas na zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej z ud i brzucha. Nigdy nie wybieraj się na basen z pustym żołądkiem lub tuż po posiłku. Bierz pod uwagę swoją formę fizyczną i staraj się nie chudnąć więcej niż 0,5 kg w ciągu tygodnia. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy specjalisty, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę.

Jaki styl pływania na odchudzanie?
Jeżeli chciałbyś zacząć chodzić na basen, by zrzucić zbędne kilogramy, przede wszystkim dowiedz się, jak powinien wyglądać Twój nowy styl życia. Ustal, jakim stylem będziesz pływał. Najczęściej spotykaną techniką jest kraul. W ten sposób zaangażujesz całe ciało i wzmocnisz mięśnie ramion. Dowiedz się, jak pływać kraulem, co daje pływanie kraulem. Poznaj też inne style. Z naszych artykułów dowiesz się, czy pływanie żabką odchudza i jak pływać grzbietem. Podpowiadamy też, dlaczego po treningu warto stosować żele energetyczne.

Czy pływanie na basenie odchudza?
Czy pływanie jest dobre na odchudzanie? Oczywiście, że tak! Każda aktywność fizyczna przynosi dobre rezultaty, jeśli systematycznie poświęcasz na nią czas. Jeśli nie lubisz ćwiczeń na siłowni i nie masz zamiaru biegać, wypróbuj tę dyscyplinę sportową. Zaplanuj trening pływacki 3-4 razy w tygodniu. Przepłyń 3-4 długości basenu, a gdy Twoja forma się poprawi, zwiększaj tę ilość. Pozytywne efekty zauważysz już po kilku tygodniach. Pamiętaj jednak, że poza aktywnością i treningami, kluczowe znaczenie ma Twoja dieta. Połączenie zdrowego, dobrze zbilansowanego menu z umiarkowanym deficytem kalorycznym i właściwymi ćwiczeniami lub pływaniem da Ci pozytywne efekty odchudzania.

Kontakt

Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
Napisz do nas
*pole obowiązkowe
Dziękujemy za kontakt.
Wiadomość została wysłana pomyślnie.