Polskie ultramaratony - jakie są możliwości?
Co w przypadku, kiedy maraton to dla nas za mało? Spokojnie, w Polsce odbywa się dużo ultramaratonów. A co to właściwie jest ten ultramaraton? To bieg, którego dystans jest niż 42195m.

Ultramaraton w Polsce
W naszym kraju biegi te są bardzo popularne i z roku na rok przyciągają coraz więcej zwolenników! Biegi różnią się od siebie ukształtowaniem terenu, dystansem, widokami na trasie, wysokością opłaty wpisowej, a przede wszystkim atmosfer! Jest również różnica w tym, czy ultramaraton odbywa się latem, czy zimą.
Ultramaraton Bieszczadzki
Ultramaraton Bieszczadzki to impreza, która przyciąga tysiące zakręconych biegaczy. Biegi organizuje Fundacja Bieg Rzeźnika, która co roku przygotowuje też Zimowy Maraton Bieszczadzki i rozgrywany w maju Festiwal Biegu Rzeźnika. Zawody odbywają się jesienią w urokliwej Cisnej. Biegacze mają do wyboru dystanse 14, 26, 52 oraz 90km. Zawsze można to fajnie połączyć, jeżeli część grupy jest już sercem za ultra, a część czuje się pewniej na krótszych dystansach. Trasa biegów jest idealna dla początkujących ultrasów. Bieg jest bardzo popularny w Polsce i większość startujących stanowią stali bywalcy poprzednich edycji. W pakiecie startowym znajdziecie precyzyjne oznaczenie trasy wybranego biegu, dobrze wyposażone punkty żywieniowe oraz pamiątkowe medale na mecie.
Jesienią Bieszczady zachwycają milionem barw, zawodnicy przyjeżdżają z rodziną lub znajomymi, aby nacieszyć się otaczającymi widokami. Warto prawidłowo oszacować swoje możliwości przy wyborze dystansu, ponieważ na trasie biegu znajdują się punkty kontrolne, do których trzeba dobiec w określonym limicie czasu. Zawodnicy, którzy nie zdołają opuścić danego punktu kontrolnego w limicie, będą zdyskwalifikowani i nie mają prawa kontynuowania biegu na dalszym odcinku trasy.
Autor: Magdalena Patas
Biegaczka amatorka, zawodowo grafik oraz specjalista ds. marketingu, pasjonatka zdrowego stylu życia, ciągle pogłębiająca swoją wiedzę z zakresu treningu biegowego oraz odżywiania.
© Active Life Energy.